חודשיים לפסח: האזהרות לנופש במלונות
בתי מלון בישראל (צילום: Sergei25/shutterstock)

חדשות

חודשיים לפסח: האזהרות לנופש במלונות

לקראת חג הפסח, רבני חב"ד מזהירים באשר לשהייה של שומרי התורה ומצוותיה במלונות. "רבו המכשולות במקומות אלו בעניינים הכי עיקריים של כשרות, צניעות וכו'"

   
חודשיים לפסח: האזהרות לנופש במלונות
בתי מלון בישראל (צילום: Sergei25/shutterstock)
אא

חודשיים לחג הפסח: רבות דנו רבנים ומורי הלכה באשר לשהות של אנשים שומרי תורה ומצוות במלונות בחג הפסח.

כעת רבה של שכונת נחלת הר חב"ד בקריית מלאכי ומזכיר בי"ד רבני חב"ד בארה"ק, הרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי, יצא בסוף השבוע נחרצות נגד תופעת הנופשים במלונות בחג הפסח.

במכתב אותו ביקש להפיץ בכל ריכוזי חסידות חב"ד בארץ ובעולם, כתב הרב ירוסלבסקי הנחשב לאחת הדמויות המשפיעות בחסידות, כי "כידוע הוראותיהם הברורות של רבותינו נשיאנו ובפרט כ"ק אדמו"ר נשיא דורינו להקפיד להיות בבית בחג הפסח ולא להתערב עם אחרים. פשוט ומובן שאין למשפחות אנ"ש להיות במלונות וכיו"ב".

עוד כתב הרב ירוסלבסקי: "ועוד והוא העיקר, רבו המכשולות במקומות אלו בעניינים הכי עיקריים של כשרות, צניעות וכו' ושמירה וזהירות בעניינים הקשורים  לפסח, ובוודאי כל חסיד ירא שמיל ירחיק עצמו מכל מקומות אלו בחג הפסח".

"וכאן המקום למחות בכל התוקף על השימוש הנלוז של מפרסמים המשרבבים לענייני נופש אלו את שם חב"ד ורבותינו נשיאני ר"ל. תוך הטעיית הציבור.

ועל כן אני חוזר ומדגיש שיש להקפיד ביותר בהנ"ל ומובן שגם לא להופיע במקומות נופש אלו בחג הפסח. וכהבטחת האריז"ל הנזהר ממשהו חמץ מובטח לו שלא יחטא כל השנה".

המכתב הופץ בריכוזי חסידות חב"ד בשבת האחרונה פרשת יתרו.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך