הגר"ח קנייבסקי בהתבטאות נדירה: "חבלי משיח"
(צילום: IgorZh/shutterstock) הרב קנייבסקי - מאת מוישימי - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47804593

חדשות

הגר"ח קנייבסקי בהתבטאות נדירה: "חבלי משיח"

ההתבטאות יוצאת דופן של מרן הרב חיים קנייבסקי על המחלה הנוראה: "חבלי משיח, צריך זכויות." זאת לאחר שכמה אברכים שגילו אצל בני משפחותיהם את המחלה הנוראה רח"ל הגיעו אל הרב בכדי לשאול מה ניתן לעשות בכדי לבטל את הגזירה.

   
הגר"ח קנייבסקי בהתבטאות נדירה: "חבלי משיח"
(צילום: IgorZh/shutterstock) הרב קנייבסקי - מאת מוישימי - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47804593
אא

ההתבטאות של מרן הרב קנייבסקי על המחלה הנוראה: "חבלי משיח"

השבוע ביום שני נכנסו למעונו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א כמה אברכים שגילו אצל בני משפחותיהם את המחלה הנוראה רח"ל,

האברכים דאלו את מרן מה עושים לגזירה הנוראה שיש בחודשים האחרונים, שכל יום שומעים על עוד כמה אנשים שומרי תורה ומצוות שחלו במחלה. ורבינו שתק כמה רגעים ואמר, "חבלי משיח, צריך זכויות."

 לאחר מכן נכנס נכדו הגאון ר' גדליה הוניסברג רב קהילת שונה הלכות בב"ב, יחד עם מכתבו של האברך ר' חזקיהו יוסף בן שרה פייגא שחלה לאחרונה, שכתב להתחזק לא לדבר בתפילה ובקריאת התורה. הגר"ח הגיב: "זה דבר חשוב וזה עושה זכויות".

לפני מספר ימים כתב האברך מכתב למקורביו בו סיפר על חלום מצמרר שחלם, "ברצוני לשתף אתכם במה שראיתי בחלום הלילה. לפני כחודשיים באמצע חודש חשוון הריני שומע בחלום הלילה קול, ללא דמות או מישהו שאני מכיר או זוכר, האומר לי כך: יוסי תחזק את הנושא שלא לדבר בתפילה וקריאת התורה, לכל אחד יש תפקיד בעולם, ועליך לחזק את נושא זה".

"קמתי בבוקר", ולא התייחסתי לחלום, ואמרתי "חלומות שווא ידברו". שבוע לאחר מכן הופתעתי עד מאד לקרוא בעלון 'איש לרעהו' סיפור על אדם שגם חלם חלום דומה להפליא, בו מבקשים ממנו לדאוג שיפסיקו לדבר בשעת התפילה וקריאת התורה, ולאחר תקופה חלה אותו אדם במחלה הנוראה, אותו אדם חשב שיש קשר בין הדברים והחתים 770 אנשים שלא ידברו בשעת התפילה וקריאת התורה ולאחר תקופה הוא החלים לגמרי מהמחלה".

"חשבתי אף אני אולי גם כאן מתרחש סיפור דומה, אבל כדרכו של עולם לא התייחסתי לחלומות, ואמרתי: "חלומות שווא ידברו". לאחר כחודש וחצי בתחילת חנוכה חלמתי שוב את אותו החלום, אלא שאז אני רואה את אבי מורי הצדיק רבי בן ציון פלמן זצ"ל עומד בהקיץ לנגד עיני, ואומר לי: "יוסי דבר זה נוגע אליך, יוסי תדאג שיפסיקו לדבר בבית הכנסת בעת התפילה". הפעם קמתי מבוהל, אך נרגעתי לאחר מכן ואמרתי לעצמי שזה כלום. הרי החלום חזר ונשנה. כנראה חשבתי על כך ביום והרי "אין מראין לאדם בחלום אלא מהרהורי ליבו"...

"מאז התחלתי להרגיש לא טוב, וכשבועיים לאחר מכן גילו אצלי את המחלה הנוראה. אני סמוך ובטוח שנענשתי ע"ז שלא התייחסתי למה שעוררו אותי פעמיים משמיא, ועוד פעם אחת כשאבי מורי טרח וביקש בתחנונים לחזק דבר זה, ולא נעניתי".

"ואצטט כאן דברים שאמר מרן הגר"ש ואזנר זצ"ל הובא בספר ברומו של עולם, וז"ל: התפשטות המחלה הנוראה המפילה חללים רבים, הנגרמת משום שאנשים מזלזלים בקדושת ביהכנ"ס ומדברים דברים בטלים בשעת התפילה. וזוהי הסיבה שהתפילות אינם מתקבלות לפני כסא הכבוד – מאחר שמדברים באמצע התפילה. והוסיף, שאם המתפללים יפסיקו לדבר בשעת התפילה המחלה תיעצר. על כן באתי כעת לכל מי שקורא דברים אלו, אולי בזכות ההתעוררות שתבוא עתה מקריאת דברים אלו, ירחם המרחם וישלח לי רפואה מן השמים בתושח"י. המצפה לישועות ה', חזקיהו יוסף בן שרה פייגא".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך