מסר לאולפן
הרב שניר גואטה

יהדות

בעקבות הטילים בדרום: איך להתמודד עם חרדות? הרב שניר גואטה עונה

לא שקט בדרום, אמש שוגרו כ-200 רקטות לעבר תושבי הדרום ובצה״ל נערכים ליום נוסף של שיגורי טילים. מספר נפגעי החרדה ממשיך לעלות. על פי משרד הבריאות, האגף לבריאות הנפש ב-%60 מכל הדיווחים על התכנונים והניסיונות האובדניים היה גיל האירוע האובדני הראשון צעיר מ-35. מהי חרדה? ממה היא נגרמת? הרב שניר גואטה עם פתרון מעשי לבעיה, אל תפספסו

   
הרב שניר גואטה
אא

ללא ספק שנת 2019 היא השנה עם מספר מקרי החרדה, ברמות השונות, בקרב האוכלוסיה הגדול ביותר בהיסטוריה.
הצורך שלנו להיות מעודכנים בכל רגע נתון במתרחש בעולם הוא נהפך לאובססיבי ביותר מאי פעם הרבה "בזכות" ההתקדמות הטכנולוגית שמציפה אותנו במידע שלרב לא חשוב או רלוונטי אלינו ברמה האישית.
פייסבוק,אינסטגרם,יוטיוב,רדיו,טלויזיה ועוד הם הכלים שממנו כל העולם צורך אינפרומציה ובדרך כלל אינפורמציה שלילית מה שמשפיע על נפש האדם וגורם לו לחשוב שכל העולם מלא ברע,אסונות,רציחות וכאוס שלם.
לא פעם עולה השאלה בקרב הציבור שאינו שומר תורה ומצוות: למה הדתיים מנתקים את ילדיהם מהמציאות בזה שאינם חושפים אותם לטלויזיה ואינטרנט? והאמת היא שזאת בכלל לא המציאות! אם נשאל את הילד שכל היום מול מסך הטלויזיה האם נחשף אי פעם לרצח הוא יענה בוודאי שלא אך כשאותו ילד נחשף מדי יום לזוועות שהטלויזיה והאינטרנט חושפים לפניו, עולמו הפנימי, הנפשי מבין שזאת המציאות האמיתית שבפועל זה ממש לא נכון ובכך מכניסים את הציבור כולו לפחדים וחרדות .

הרב שניר גואטה מתייחס להתמודדות עם חרדות בסרטון קצר ושם מתייחס לשאלה של יהודי מבולבל: "למה בורא עולם עוזב אותי כשקשה לי?" כמו כן מספר הרב על אותו יהודי שזועק מליבו "אני צריך את בורא כשקשה לי" וחושף בסופו של דבר היכן נמצא בורא עולם באותם רגעים.
הרב שניר גואטה נותן פתרון מדהים לבעיית הפחדים והחרדות בסרטון קצר ומחזק.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך