מסר לאולפן

לקראת שבת

זקני הדור רואים דברים שאין אנו רואים

הרב אליעזר קפלן בשאלה מעניינת ומיוחדת מאוד: מדוע עם ישראל היו מתייעצים עם זקני הדור למרות שבית המקדש היה קיים וגם הנבואה? מה שונה עם ישראל מאומות העולם בעניין זה? ומה אנו צריכים ללמוד מכך?

השבת האחרונה. מה צריך לעשות?

הרב שמשון פוקס בסרטון מיוחד לשבת הקרובה, ראש השנה שחל בשבת, פרשת ניצבים וילך. מה הדבר המצמרר שכתב רבי יהונתן אייבשיץ על השבת הזאת? וגם מה אנו צריכים לעשות רגע לפני השבת האחרונה? "יש לנו הזדמנות לזכות שהשבת תמליץ עלינו". צפו

החתם סופר בגילוי מדהים מלפני 180 שנה

הרב מנחם וייס לקראת השבת הקרובה, פרשת ניצבים וילך מביא את סיפורו האישי שקרה לו לפני כמה שנים כשהוזמן לשוחח עם אסירים בכלא הדרים: "האמא, זועקת ובוכה, מה איכפת לך". הרב חושף גם גילוי מדהים מהרב משה סופר (שרייבר), החתם סופר מלפני 180 שנה.

כניסת שבת, יציאת שבת - 11.9.2020

זמני כניסת ויציאת השבת בערים שונות בארץ, פרשת ניצבים וילך. כניסת השבת היום, 11.9.2020, כ"ב אלול התש"פ. כאן תוכלו להתעדכן בזמן הדלקת נרות השבת באזור מגוריכם. מעוניינים לדעת מתי נכנסת שבת? חשוב לציין: זמני השבת משתנים מעיר לעיר, לכן סידרנו לפניכם את זמני כניסת שבת לפי ערים. צפו בסרטון המצורף שהוא בגדר הדלקת נר לנשמה.

סגולה גדולה לשבת מגדולי ישראל

הרב מנחם וייס מביא לפניכם את המסר החד משמעי שפרשתנו, פרשת 'ניצבים וילך'. מה הקב"ה רוצה "לראות"? "בזוהר הקדוש, יום ראש השנה זה היום". ומה הסגולה גדולה מגדולי ישראל לשבת?

11 טיפים שתתקבל התפילה

"כי קרוב אליך הדבר מאוד, בפיך ובלבבך לעשותו" מהו הנשק החזק ביותר שלך? ממה מפחד היצר הרע? אל תפספו את אחת עשרה הנקודות להצלחת התפילה.

סגולת השבת הקרובה: "השבת האחרונה"

השבת הקרובה היא השבת האחרונה של השנה. למה חשוב כל כך להקפיד בשמירת השבת הקרובה? מה יש בסגולת שמירתה כדי להיטיב עמנו בשנה הבאה עלינו לטובה? ואיך זה קשור לר"ה שיחול בשבת הבאה?

בקשתו המיוחדת של הגר"ע יוסף זצ"ל

הרב אליעזר קפלן מביא סיפור מפעים מעברו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל לקראת פרשת השבוע, פרשת כי תבוא. מרן כיהן כרב בקהילת יהודי קהיר שבמצרים בשנות העשרים לחייו. בין תלמידיו היה בחור צעיר וכשרוני בשם פליקס וזיני. כשפליקס החליט לעלות ארצה מרן פנה אליו בבקשה מיוחדת. "אותו תלמיד התרגש מאד להיווכח שגם אחרי עשרות שנים לא שכח".

הרב מנחם וייס: המפתח להצלחה אושר ושפע

לקראת סיום השנה, אנו קוראים בפרשת "כי תבוא" את התוכחה, כמאמר חז"ל תכלה שנה וקללותיה, והשנה שבעתיים, עיני עם ישראל נשואים לאבינו שבשמים תחל שנה וברכותיה ורפואותיה, מנע מגיפה מנחלתך, ותעצר המגיפה, הכרת הטוב.

הרב אביטן: חודש של ישועות גדולות

הרב רפאל אביטן במשל מחזק לקראת שבת קודש, פרשת כי תבוא: "ראוי לנו להתבונן היטב במשל הנפלא הזה בכדי לחזק את עצמנו". צריך וכדאי לנצל את הימים הללו: "בחודש זה יכול כל אדם לפעול בתפילתו ולזכות לישועות גדולות שבמהלך השנה קשה לו מאוד להגיע אליהם מפני עוונותיו".

הילד הצטיין אך האבא החטיף

מסופר על ילד שחזר מבית הספר עם תעודה בידו ובה ציונים נמוכים כמעט בכל המקצועות. אביו שראה את הציונים הנמוכים שתק. הילד שהצטיין במקצוע אחד נדהם לתגובתו הכעוסה של אביו על אותו ציון גבוה. מה היתה הסיבה? הרב עמיהוד סלומון בדקה מפרשת כי תבוא. צפו

כניסת שבת, יציאת שבת - 4.9.2020

זמני כניסת ויציאת השבת בערים שונות בארץ, פרשת כי תבוא. כניסת השבת היום, 4.9.2020, ט"ו אלול התש"פ. כאן תוכלו להתעדכן בזמן הדלקת נרות השבת באזור מגוריכם. מעוניינים לדעת מתי נכנסת שבת? חשוב לציין: זמני השבת משתנים מעיר לעיר, לכן סידרנו לפניכם את זמני כניסת שבת לפי ערים. צפו בסרטון המצורף שהוא בגדר הדלקת נר לנשמה.

היכן הקב"ה נמצא? "להיות הכי קרוב אליו"

מגלה לנו מדרש תנחומא על הפרשה שברכה זו מתקיימת בך בתנאי שאתה בא ויוצא בבתי כנסיות ובבתי מדרשות, כלומר הברכה תלווה אותנו ותתקיים בנו דווקא כאשר אנו נכנסים למקומות מקודשים אלו לעסוק בתורה ובתפילה ואז יוצאים משם מבורכים בכל טוב ע"י הבורא יתברך.

מצמרר: נבואת הגר"ח קנייבסקי

הרב מנחם וייס בסיפור מצמרר ביותר שקרה בעיר בת ים. בחור רווק בן 29 נפטר בפתאומיות והוריו לא קיבלו תנחומין ושאלו שאלות על מה ולמה? "איך יתכן שבני שהוא יחיד מכל המשפחה חוזר בתשובה, מניח תפילין, שומר שבת, לומד תורה, נפטר בפתע פתאום" תשובת הדרשן בסוכת האבלים לאב הדהימה את כולם: "היום הייתי אצל מרן רבי חיים קניבסקי שליט"א".

היהודיה המסתורית שכל ברכותיה מתקבלות

כמה כח יש באמונה פשוטה ותמימה? הרבי הצמח צדק זי"ע מספר שאמונה כזאת יכולה לחולל פלאות. במאמר מדהים זה מספר הרב מנחם וייס על שני סיפורים מחזקים במיוחד לקראת השבת הקרובה, פרשת שופטים: "תמים תהיה עם ה' אלוקיך".

מה גדולי ישראל יודעים?

עַל פִּי הַתּוֹרָה אֲשֶׁר יוֹרוּךָ וְעַל הַמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר יֹאמְרוּ לְךָ תַּעֲשֶׂה לֹא תָסוּר מִן הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ יָמִין וּשְׂמֹאל. אחת המצוות היסודיות והחשובות שיש לעם ישראל, זה לשמוע בקול גדולי ישראל אבירי התורה. ולו זו בלבד אלא אפילו אם גדולי ישראל יגידו לנו על שמאל שזה ימין וימין שזה שמאל, מצווים אנו לשמוע בקולם.

מזעזע: צעק "שבת" והנהג יצא מרכבו עם לום

הזעקה הגדולה של שבת קודש: הרב שלמה יעקב ביטון סיפר בתוכניתו האחרונה על מקרה שהתרחש בצומת בר אילן, שם עמד בחור צעיר וצעק "שבת, שבת" כשלפתע נעמד מולו אדם גדול כשהוא אוחז בידו לום של מתכת: "כדאי לך להגיד את המילים האחרונות שלך". לא תאמינו איך הסתיים המקרה. צפו

   1 2 > >>