מסר לאולפן

לקראת שבת

השבת הקרובה: מבחן קטן עם ישועות גדולות

הרב יוסי יזדי בסרטון מיוחד לשבת הקרובה, פרשת עקב. מה זוכה מי שממשיך לשמוע לקול השם גם כשהוא נמצא בזמנים קשים, רגעי משבר? "זה מבחן קטן שהקב"ה מנסה אותך". מרגישים שאין לכם כוח יותר? מחפשים חיזוק? רעיון מיוחד ועוצמתי מפרשת השבוע ייתן לכם אנרגיות חיוביות! צפו

תאונה מחרידה: "פורץ בבכי לא מסוגל לדבר"

הרב מנחם וייס מספר על התאונה המחרידה שבה קיפח את חייו רבי י.מ. יחד עם בנו בכורו הילד מוישי ז"ל: "אני פורץ בבכי, לא מסוגל לדבר". פרשת השבוע ואתחנן, מלמדת אותנו, כי רצון ה' לבל ידח ממנו נידח, שאף במצב הגרוע ביותר יש שוב קבלת התורה מחדש, חיים כולכם היום.

הרב רביד נגר: מעלת ’שבת חזון’

הרב רביד נגר בסרטון קצר מסביר מהי 'שבת חזון'? מה המעלה הגדולה שלה? ומה הסגולות הטמונות בה? "צרה הופכת לצוהר, מן הופך לרם ומניעה הופך לנעימה" וגם למה השם מייסר אותנו? צפו

השלך הכל על בורא עולם!

הדאגה גובלת באפיקורסות; הטרדות והצרות, לא שלנו הם, אלא של הקב"ה, עליו יש להשליך את יהבנו, ובכך ניוושע. מוסר מן הפרשה - מעובד משיחותיו של הגה"צ רבי אלימלך בידרמן שליט"א.

בשבת הקרובה: 25 שעות של עת רצון

אנו נמצאים כעת בזמנים מיוחדים מאוד, זמנים שהיו קשים לעם ישראל במהלך כל הדורות. הרב רפאל אביטן במאמר מיוחד לשבת הקרובה, פרשת דברים מסביר מהו המושג "בכיה של חינם" ומהי אהבת חינם? וכמו בכל שבוע, סרטון מחזק עם הבטחה נדירה שתגשים את משאלות ליבך.

הרב מנחם וייס: "זמן מסוגל ביותר!"

הרב מנחם וייס נזכר בהנהגותם של גדולי ישראל בתשעה באב: "כך זכורני את מרן הרב עובדיה יוסף זי"ע ביום תשעה באב, בוכה ומקונן שעות ארוכות בדמעות שליש על חורבן בתי המקדש". הרב מספר על מקרה מיוחד שקרה לו באחד משעוריו שבו ניגש אליו יהודי וביקש ברכה למשיח והסביר מדוע. הרב מוסיף שזמן זה מסוגל מאוד לביאת המשיח, שבת שלום.

הרב אביטן: "בתוך כל צרה מסתתרת ישועה"

הרב רפאל אביטן במאמרו השבועי לפרשת השבוע, פרשת מטות מסעי מסביר מהי התכלית לכל ירידה שיש לנו בחיים, מדוע הקב"ה ברא כמה עולמות והחריבן? הרב מביא גם את דברי הבעש"ט שחושף מהי הסיבה שירדנו לעולם הזה מלכתחילה?

הרב וייס: "הפרנסה מושפעת מהצדיק"

הרב מנחם וייס בסיפור אישי מהעבר: "בצעירותי הייתי מתייעץ עם איש מקצוע, בהתלבטויות ובפרשת דרכים", מספר מה גרם לו לאבד את אותו איש מקצוע ומתייחס לפילוג אשר נוצר בעם בימים אלו ימי הקורונה. למה כל זה קורה? ואיך כל זה מתקשר לפרשת השבוע, מטות מסעי?

השבת הקרובה: סגולות פלא להינצל מהכעס

"אני לא כועס עד שמכעיסים אותי"... איך אפשר להימנע מן הכעס בעת שמכעיסים אותנו? בפרשת השבוע (מטות) מלמדנו משה רבינו איך לשלוט בכעס בשעת ניסיון. פנינים מאמרותיו של הגה"צ רבי אלימלך בידרמן שליט"א.

מזעזע: צעק "שבת" והנהג יצא מרכבו עם לום

הזעקה הגדולה של שבת קודש: הרב שלמה יעקב ביטון סיפר בתוכניתו האחרונה על מקרה שהתרחש בצומת בר אילן, שם עמד בחור צעיר וצעק "שבת, שבת" כשלפתע נעמד מולו אדם גדול כשהוא אוחז בידו לום של מתכת: "כדאי לך להגיד את המילים האחרונות שלך". לא תאמינו איך הסתיים המקרה. צפו

   1 2 > >>