מסר לאולפן

יהדות

אנשים מאבדים את זמנם באמונות טפלות

שבוע חדש עם ברכה והצלחה וישועה גדולה, וזכות מור זקני רבנו ישראל אבוחצירא זצוק״ל, תגן בעד כלל עם ישראל ובעד בני קהילתנו הקדושה. כאשר עוסקים בצדיקים וחסידים, צריך לדעת יסוד עצום, שלא כל אדם זוכה להידבק בצדיקי אמת. והרבה אנשים מאבדים את זמנם ואת חייהם באמונות טפלות ובדברים ריקים, והרבה פעמים עוברים על ״תמים תהיה עם השם״.

מדוע נסע הבבא סאלי לקברו של בן גוריון?

מספר הרב וישליצקי: "הבבא סאלי קורא לעוזר שלו. אומר לו: "מחר בבוקר, חול המועד סוכות, בשעה עשר אתה מתייצב, נוסעים". "רבנו, לאן אתה נוסע בחול המועד סוכות?". השיב - "לשדה בוקר. "ומה יש לך שם בבא סאלי? קדוש וצדיק, בעל מופתים, מה לך בשדה בוקר?" וענה להם: "יש שם את הקבר של בן גוריון".

חשיפה: התפרסם מכתב מהבבא סאלי לרבנות

במלאת 37 שנים לפטירתו של הבבא סאלי, נחשף מכתב מרגש משנת תשל"ג בזמן שמרן הרב עובדיה יוסף כיהן כרבה הראשי של העיר תל אביב. באותו הזמן הוא התמודד למשרת הרב הראשי לישראל, והבבא סאלי שלח מכתב מרגש בכדי לתמוך בו. ראו את המכתב המרגש

איך מחפשים זיווג הגון לילדים?

כל הורה צריך ללמוד: המקובל הרב יצחק בצרי שליט"א בשיעורו ביום שישי בבוקר בפרשת השבוע "וארא" הביא מדברי זקנו מר"ן ה''בן איש חי זיע''א שחובה על בחור לפני שמתחתן לבדוק טוב גם סגנון המשפחה של המדוברת ואם אחד מבני המשפחה הולכים בדרך לא טובה חייב להתנתק מיד.

בא לתקן מקפיא ונקלע למקרה מטלטל

לטכנאי שהגיע לתקן מקפיא במרכז הסטודנטים היהודי של חב"ד בעיר וונקובר שקנדה, לא היה שמץ של מושג מה יקרה כתוצאה מהביקור. הרב שלום לאוב מספר: "מה שלקחתי מהסיפור הזה, הוא אחת התורות העיקריות של החסידות. שום דבר לא קורה במקרה, ובכל פעם שאנו נתקלים באדם אחר, עלינו להשתדל לראות איזו טובה אנו יכולים לעשות עבורו, מכיוון שזאת הסיבה שהקב”ה תכנן את הפגישה הזאת מלכתחילה”.

שעון לקץ הגאולה? - שעונו של הבבא סאלי

שעון הכיס של הבבא סאלי שהיה בשימושו בימי חייו ושעשוי זהב גורם לתהיות האם ייתכן וזהו "שעון הגאולה" שהוא בעל משמעות נסתרת הקשורה לבוא המשיח. השעון נמסר לרב מרדכי אליהו זצ"ל, שכן הדבר יביא לזירוז ביאת המשיח, במידה שיענוד אותו. השעון מורה על הגאולה אם יגיע לשעה היעודה – 12. השעון הועבר לרב אליהו ששמר אותו בחיקו והלך איתו לכל מקום. כמו כן, הועברה לרב גם גלימתו של הבבא סאלי, שאותה תפר במיוחד לקראת בואו של המשיח. "השעון מהווה פריט היסטורי ופיזי יוצא דופן בייחודו בשל העובדה שהיה שייך לבבא סאלי עצמו. השעון שימש את הבבא סאלי במהלך סדר יומו הקדוש, לאומדן זמן".

הדרך שבה פעל הבבא סאלי כדי לרפא חולים

הרב יצחק דוד גרוסמן סיפר על נס שהיה עד לו: הרב גרוסמן הגיע לבבא סאלי לבקש שיעתיר בעד ילדה שהרופאים קראו למשפחתה להיפרד ממנה. הבבא סאלי העתיר בתפילה חרישית, והודיע לפתע: "התפילה התקבלה". ובאותו הרגע - הילדה פתחה את העיניים.

הרב בצרי: "מי שיעשה זאת יזכה לישועות"

המקובל הרב יצחק בצרי שליט"א בשיעורו הבוקר אמר כי הערב ב' שבט ההילולא של רבי משולם זושא (או זוסיא) בן רבי אלעזר ליפא זיע''א האדמו"ר מאניפולי: "הדליקו נר לכבוד הצדיק, ותספרו את סיפור חייו". מי שמספר בגדולת הצדיק ביום ההילולא זוכה לישועות גדולות

רק נחת מהילדים: הסגולה לראש חודש

מובא בספרים שיום זה מסוגל לתפילה על פירות האילן שיעניקו בריאות לאוכליהם. וכן זהו יום סגולי לתפילה על "הפירות" של האדם, ואלו ילדיו. כמו כן, יש מקומות סגוליים בתפילה להתחנן על זרע כשר.

עדכון על מצבו הבריאותי של הרב פינטו

במכתב מעומק הלב, כותב ראב"ד מרוקו רבי יאשיהו פינטו על מצבו הבריאותי בימים האחרונים, מבשר על בניית מקווה טהרה חדש ומביא עובדות מזקנו הבבא מאיר והבבא סאלי על קדושת המקווה, במסמך קורא הרב לכל מי שקרוב אליו, להתחזק בתורה קדושה וחסד. מסמך מטלטל

מרגש: התגלה כתב יד קדוש בקבלה

התרגשות בעולם התורה: נמצא קונטרס שלם (או ספרון) ובו 13 דפים כפולים, שמכילים 174 הגהות וחידושים, בני מאות שורות ואלפי מילים. הכל כתוב בכתב ידו הקדושה של המקובל הא-לוהי, רבי יהודה פתייה. בקונטרס כתב רבי יהודה הגהות והוספות שנתחדשו לו בספרו הקבלי 'בית לחם יהודה', והודפס בשנות התר"צ - 1930. וגם: מנהג הגויים שיצא נגדו וגילה את כוחו של הרב כפועל ישועות.

בקדושה מלאה: החפץ היומיומי של הרב כדורי

נדיר וייחודי: שני פייפים עשויים נייר מזקן המקובלים הרב יצחק כדורי זצוק"ל. קופסת הטבק האישית של ימי החול של זקן המקובלים, רבי יצחק כדורי זצוק"ל. היא הייתה בשימוש יומיומי אצל הרב, ובקופסת הטבק נשמר טבק שהרב השתמש בו. כבר נודע בשערים העניין הגדול של הרחת הטבק, שהרי הריח הוא דבר שהנשמה נהנית ממנו, ואצל הצדיקים והמקובלים הייתה ההרחה עסק גדול עם כוונות וייחודים.

"וְחָגַרתָּ אתָם אַבנֵט": האבנט של הרב

אבנט בד מהודר של זקן המקובלים רבי יצחק כדורי זצוק"ל, את האבנט המהודר הזה הרב לבש מעל גלימתו. מפורסמות התמונות של זקן המקובלים רבי יצחק כדורי זצוק"ל עם האבנטים המיוחדים שלבש מעל הגלימה שלו. אבנט זה היה בין האבנטים השונים שהרב לבש.

הקמע הסגולי של הרב כדורי זצ"ל

קמיע נדיר ויחיד במינו, על גבי צלוחית חרס. בקמיע מפורטים כל המיחושים שאדם עשוי לחלות בהם, והוא אמור להגן על כל מי ששותה בו מכל החוליים המנויים בקמיע. הקמיע כולו בכתב יד קדשו של גדול המקובלים בדורנו רבי יצחק כדורי.

עובדות שלא ידעתם על הרב יצחק כדורי

הוא נולד בט"ז בתשרי, יום האושפיזין של יצחק, ולכן נקרא בשם זה. אביו, שהיה סוחר בשמים, שלח אותו ללמוד ב"מדרש בית זלכה", וכילד פגש שם את הרב יוסף חיים מבגדאד ("הבן איש חי"). בגיל שבע עשרה הוא דרש בפני גדולי התורה בבגדאד, ועם תום דבריו נתבקש שלא להרבות בדרשות בעתיד מחשש לעין הרע. הנה כמה עובדות על זקן המקובלים -

15 שנה לפטירתו: הצצה מיוחדת לביתו של הרב

בתטאיך כ"ט טבת התשפ"א התקיים משדר מיוחד ומרגש מחדר הלימוד של זקן המקובלים. יחד הכולל דברי חיזוק והתעוררות מגדולי ישראל מרנן ורבנן: מרן הראשון לציון הרב יצחק יוסף, המקובל האלוקי הרב בניהו שמואלי, הרב ראובן אלבז, הרב יעקב עדס, הרב אליהו אברג'ל, הרב משה כהן, הרב יוסף כדורי, הרב שלום ארוש, יו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי. צפו בשידור החוזר

זה מה שקורה לאנשים שנחשפו לערוץ 2000

"מסירות נפש של עם ישראל": שמירת שבת, הורדת פאה, תפילה בבוקר, מחילה לאנשים בלב שלם, שבירת האייפון, ללמוד שעתיים בכל יום תורה, זריקת בגדים לא צנועים שעלו אלפי שקלים - לשמוע ולדמוע. מי כעמך ישראל!

תיעוד בלעדי: המקווה שבו טבל הרב כדורי

ביום שלישי הקרוב 12.1.20 בשעה 17:00 ערוץ 2000 חושף לראשונה את המקווה האישי והמהודר עם ההלכות המורכבות של הרב יצחק כדורי זקן המקובלים זיע"א שבו הוא טבל, ויש עוד תגליות שנחשפות לראשונה מזה 15 שנה בהנחיית ישי דריקס. אל תחמיצו

הצצה בלעדית: חדרו של ר’ כדורי זצ"ל נחשף

מתוך הקודש פנימה: בתוכנית מיוחדת שתשודר ביום שלישי 12.1.21 בשעה 17:00 בערוץ 2000, יום ההילולה של זקן המקובלים, הרב יצחק כדורי זיע"א, נחשוף בערוץ 2000 את הדירה שאליה הגיעו המוני בית ישראל בכדי לזכות בברכתו של הרב יצחק כדורי זצ"ל. אל תחמיצו

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>