מסר לאולפן

חדשות

רבה של בני ברק: "המצב הולך ומחמיר"

רבה הספרדי של העיר בני ברק הגאון רבי מסעוד בן שמעון יצא בדברים נוקבים על החובה להיזהר ולהישמר בצל העליה בתחלואה: "לכסות את הפנים כפי שקבעו כל הרופאים, ואם הוא לא יכול לעשות את זאת, שלא ייכנס לבית הכנסת ויסכן את אחרים".

נמצאו פריטים נדירים של הבבא סאלי זי"ע

שלושה פריטים נדירים משלוש תקופות שונות בחיי האדמו״ר רבי ישראל אבוחצירא, המוכר בכינויו ה״בבא סאלי״, נמצאו בימים האחרונים בירושלים. ביניהם, סידור התפילה של הצדיק הכתוב בכתב יד משנת 1793 לפי נוסח האר״י

הרב פינטו: הבטחה להינצל מחטא ועוון

כך צריך להזהר בכבודם של תלמידי חכמים - הרב פינטו בסיפור מימי ילדותו על הסבא הגדול הבבא מאיר. האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, בדברים מרגשים על מהות כבוד תלמידי חכמים וגם עדות מדהימה על ישיבה בצילו של ה"בבא מאיר" זיע"א. צפו

האם מותר להכנס בשער בית החולים בשבת?

בתקופה האחרונה התקינו בתי החולים בשער הכניסה, מצלמה הבודקת באופן אוטומטי את מידת החום של כל אחד מהנכנסים. בעקבות כך התעוררה שאלה הנוגעת הלכה למעשה לכל המבקרים בבתי חולים בשבת, אם מותר בשבת להיכנס לבית החולים – כשאין בדבר פיקוח נפש.

הגר"ש בעדני זועק: "מצב של פיקוח נפש"

בשל העלייה הדרמטית בתחלואה, התכנסו אמש רבני בני ברק להורות על שורה של החלטות ביניהן הגבלת מספר המתפללים בבתי הכנסת ל-40. הגר"ש בעדני: "ללכת בלי מסיכה זה זלזול בדיני נפשות ואין שום היתר לזה". "התורה הקדושה חוששת" האם הציבור אינו מבין שח"ו אנו צועדים למקום זה?

אדם ללא מסכה יכול להעיד בחופות?

הוראה דרמטית וחריגה נשמעה היום מהרב יצחק מאיר ברכיה ליברמן, דיין בית הדין 'קהילות יעקב' בבני ברק, בראיון לרדיו 'קול חי' המליץ הרב שלא ליטול אדם שאינו מקפיד על חבישת מסכה לעד בחופות וקידושין.

בשורה היסטורית: מעלית בכותל המערבי

בשורה היסטורית בירושלים: בשלוש השנים הקרובות תיבנה מעלית מהרובע היהודי לכותל המערבי, שתשרת עשרות אלפי מתפללים ומתפללות שהתקשו להגיע לרחבת הכותל. המעלית תיבנה בעלות כוללת של כ-55 מיליון שקלים.

הראשל"צ במתקפה: מקובל יודע דברים?!

הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר יצא למתקפה חריפה נגד אותם המכנים עצמם "מקובלים" למרות שאין בינם לבין קבלה מאומה: "יש שמסתפקים בתואר רבנים או גאונים, ויש שלא די להם עד שנקראים מקובלים. כל זה שטות והבל".

רבה של איראן בראיון נדיר

המנהיג הרוחני של אלפי היהודים המתגוררים באיראן הרב יהודה גרמי, שיבח את מפקד כוח קודס, שבביתו ביקר לאחר שחוסל על ידי ארה"ב. הרב גרמי אמר כי סולימאני "הפגין גבורה יוצאת דופן" במלחמותיה של איראן, ותקף את הציונות: "לממשלה בישראל לא אכפת מהיהדות"

הרב פינטו בברכה מיוחדת למלך מרוקו

האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שלח ברכה מיוחדת למלך מרוקו, מוחמד השישי עקב טיפול רפואי מורכב שעבר המלך. הרב פינטו נזכר בסבו שהיה עושה קידוש בליל שבת והיה מברך את המלך: "אחרי קידוש היו עומדים ומברכים את המלך" מדוע היו עושים זאת? הרב מסביר וממשיך בברכתו המיוחדת למלך מרוקו. צפו

הרב דוד יוסף במתקפה חריפה נגד הרפורמים

חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי דוד יוסף יצא במהלך שיעורו אמש למתקפה חריפה נגד הרפורמים לקראת שבת פרשת קורח. הגר"ד התבטא: "לאט לאט הם הולכים ונעלמים,  הם עקרו את התורה שלנו והגיעו למצב של התבוללות".

הוכחה מהתורה לחבישת מסיכה

מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי התעניין אצל מקורביו באשר למסיכה ששמים בימים אלו, והתבטא כי יש לזה מקור מהכתובים, וציטט כי אפילו בזמן מגיפה חלשה יש חיוב לשים מסיכה.

האם אסור לעשות דיאטה בשבת?

חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון רבי דוד יוסף יצא במהלך שיעורו אמש (שלישי) למתקפה נגד אותם אנשים שעושים דיאטה בשבת קודש, והבהיר כי אסור לעשות דיאטה בשבת "בשבת קודש צריך לאכול מטעמים לשובע נפשו".

   1 2 3 4 5 > >>