תרומות
`

חדשות

"מזימה להרוס את הישיבות" מועצת גדולי התורה נגד הממשלה

חברי מועצת גדולי התורה באמריקה יצאו הבוקר במכתב חריף בעקבות שורת הגזירות: ״אנו קוראים לממשלה, אין לכם שום זכות להתערב בענייני תורה ומצוות כולל בענייני החינוך לתורה, שהם בבת עינו של עם ישראל. אנו נתנגד בכל תוקף נגד מזימות אלה כמו שעמדו אבותינו במשך כל הדורות נגד כל מי שניסה להעבירנו מחוקי תורתנו״.

האנטישמיות הגוברת: הדרישה לאבטח את כל בתי הכנסת בעולם

הארגון העולמי של בתי הכנסת: "המצב כיום מחייב הצבת אבטחה בכל בית כנסת ברחבי העולם. ראשי הערים והמדינות יחד עם הקהילות היהודיות חייבים להתגייס יחד על מנת שהמתפללים בכל בית כנסת, בעיקר בתפילות השבת, יוכלו להתפלל בביטחון ללא חשש".

פרופ’ בליצר: מול האומיקרון – התו הירוק לא משיג את המטרה שלו

"לא להיכנס לפאניקה על כל וריאנט חדש" אומר פרופ' רן בליצר ראש מכון החדשנות בכללית, מנהל מכון כללית למחקר וראש קבינט המומחים של מגן ישראל • בנוגע לשיאי התחלואה אמר: "הרפואה בקהילה צריכה לטפל כרגע ביותר מחצי מיליון נדבקים בו זמנית, הרפואה בקהילה נמצאת תחת עומס חסר תקדים"

"בעתיד אנחנו נחזיר לכם": ח"כ דוד אמסלם יוצא נגד כל העולם

"אני בז ומבטיח להשיב להם מנה אחת אפיים! שמאלנים ערלי לב, משיתים גזרות על פשוטי העם, פוגעים במסורת ישראל, מאיימים על רבני ישראל ועל יהדותה". כך כתב בחשבון הפייסבוק שלו. במליאת הכנסת עלה ח"כ דוד אמסלם ופנה למנסור עבאס באופן תקיף על ההחלטות לפגוע ביהדות, צפו

"עדיין לא מתעוררת": האב שאיבד את ילדיו בתאונה מתחנן לתפילות

"היא עדיין לא מתעוררת, בבקשה, מי שרגיל ללמוד תורה, שילמד תורה לזכותה. מי שעושה טוב בעולם בדרכים אחרות שיעשה. בקשה נוספת לי אליכם, בבקשה, כמו שאמרתי המצב של אשתי הוא לא טוב. אני צריך את עם ישראל בצורה הרבה יותר רחבה", כך אמר יניב מעודד, האב שנפצע בתאונה המחרידה, בה איבד את ילדיו.

נפטרה אמו של הנשיא הרצוג: נשיא ה’מועצת’ שולח ניחומים

נשיא המועצת, מרן הגר״ש כהן, שיגר ניחומים לנשיא המדינה יצחק הרצוג על פטירת אימו ע״ה: ״פעלה רבות למען הציבור באהבת העם והארץ״, ובירכו: ״שתזכה להמשיך בפעולותיך המבורכות למען אחדות עם ישראל בנועם שיח באחווה ובשלום לקדש את שמו יתברך"

אחרי שבת חורפית במיוחד: הגשם והשלג צפויים להמשיך גם השבוע

התחזית החורפית במיוחד שפקדה אותנו במהלך סוף השבוע, צפויה להמשיך איתנו גם במהלך השבוע הנוכחי. גשמים ירדו בערי המרכז והצפון וככל הנראה יתלוו לכך סופות רעמים ורוחות חזקות. ישנו חשש לשיטפון באזור מדבר יהודה והנחלים בנגב. אתר החרמון יישאר סגור במהלך יום ראשון

בעקבות התפרצות הר געש: חשש לצונאמי בארה"ב וביפן

התפרצות שלא קרתה בעשרות השנים האחרונות: הר געש תת ימי שבאזור האוקיינוס השקט (סמוך לעיר טונגה) התפרץ במשך 8 דקות. הגלים הגיעו לגובה של 1.2 מטר, בעקבות כך התקבלו התרעות רבות על צונאמי שעלול לפקוד אזורים רבים, ביניהם ארה"ב ויפן. לא ידוע על נפגעים בשלב הזה.

לאחר 8 שעות כבדות מנשוא: החטיפה בטקסס הגיעה לקיצה

במשך 8 שעות שנראות כמו נצח: המשא ומתן לשחרור בני ערובה שנחטפו ומוחזקים בית הכנסת הרפורמי שבעיר קוליוויל שביוסטון, טקסס. בערך בשעה 2:30 (שעון ישראל) שוחרר אחד החוטפים. בהמשך פרצה המשטרה למקום ושחררה את שאר בני הערובה. החוטף נהרג.

מזעזע: בית כנסת בחברון עלה באש - חשד להצתה

במהלך שבת קודש התקבל דיווח על מצפה זי"ו שבדרום הר חברון. כל ספרי הקודש והסידורים שהיו מקום - עלו באש. לוחמי האש פעלו במהלך השבת כדי לכבות את השריפה, מהממצאים בשטח נראה כי המקום הוצת בכוונה. צמיגים הושלכו לתוך המבנה.

לא אמיתי: בית הכנסת בתל כביר חולל עד היסוד

סידורים קרועים על הרצפה, אדמה מפוזרת על הבמה, ספרי התורה נגנבו; היום (ד') בבוקר נמצא בית הכנסת של העדה הפרסית מחולל עד היסוד: ספרי התורה נגנבו וכן הציוד יקר הערך נשדד. על המקום מופעל צו הריסה והעדה הפרסית נמצאת בהליך משפטי מול עיריית ת"א. הפיצו את הבושה, כך מזלזלים בקודש

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > >>