הקורונה

מרגש: השיר הידוע שהלחין הרב הושר בהלוויה

בהלוויית הרב פרופ' אברהם יהושע העשיל טווערסקי זצ"ל, שרו המלווים את הניגון 'הושיעה את עמך' - אותו הלחין • בצוואתו ביקש: "בהלוויה שלי אל תספידו ואל תשבחו. תישאו את המיטה ותשירו 'הושיעה את עמך'". הניגון הושר לראשונה אצל הרבי מליובאוויטש בהתוועדות כ"ט באלול תשכ"ב.

דווקא שם: הכירו במלונית קורונה והתארסו

שני יעקובסון, בת 29, ואמיר ציוני, בן 34, נדבקו בערב ראש השנה בקורונה - והתפנו למלונית קורונה ב'קרלטון' בנהריה. על מה שקרה שם הם רוצים שתדעו. "אנחנו רוצים לפרסם את הסיפור ולצעוק לכל העולם ולתת תקווה לאנשים בתוך התקופה הנוראה הזו".

פסיכיאטר, מלחין ולמדן: הרב החרדי נפטר

נפטר הרב אברהם העשיל טברסקי, בנו של האדמו"ר מהורנסטייפל ונכד האדמו"ר מבאבוב שנודע כפסיכיאטר וסופר שחיבר מעל ל-60 ספרים וגם הלחין נכסי צאן ברזל כמו את הניגון - הושיעה את עמך | צפו בניגון בבית מדרשו של הרבי

מה קורה בבה"ח?: "מראות מסרט אימה"

בזמן שבציבור האווירה היא של "סוף קורונה", בבתי החולים נתקלים הצוותים במראות ובמצבים קשים "יש מאבק על כל מיטת טיפול נמרץ", מספר ד"ר קובי חביב, מנהל ביה"ח הרצוג, פרופ' דרור מבורך, מנהל מחלקת קורונה בהדסה: "זהו עומס שלא היה כדוגמתו. זה המצב הכי קשה אי פעם - התחזיות האופטימיות התבדו''.

הרב אדלשטיין הורה להתחזק לרפואת ח”כ

קבוצת פעילי ליכוד, ובראשם חבר הכנסת החדש ניסים ואטורי, נכנסו הבוקר לביתו של מרן ראש הישיבה הגרי”ג אדלשטיין כדי לקבל את ברכתו לרפואת ח”כ דוד ביטן שמאושפז במצב קשה, לאחר שנדבק בנגיף. הרב הורה להם להתחזק במידות טובות ולא להקפיד על הבריות. כמו כן הנחה אותם לומר בכל יום פרקי תהילים.

אב הילדה שנדבקה בקורונה: "היה לילה חושך, פחד"

הרב אליהו ביטון, אביה של הילדה בת ה-11 שנדבקה בנגיף הקורונה התראיין לאחרונה לתוכניתו של יונתן לדייב בערוץ 2000 וסיפר על התקופה הקשה שעברה עליו ועל משפחתו: "להגיד בבוקר חסדך ואמונתך בלילות" ועדכן על מצבה של בתו הקטנה: "הרגשנו שכל עם ישראל שותף לזה". האזינו

מחזה קשה: בתי הכנסת מוסיוף (י-ם) ואיצקוביץ (ב"ב) נסגרו בשל המגיפה

לראשונה בתולדותיהם, בית הכנסת המיתולוגי 'איצקוביץ' בבני ברק, ובית הכנסת 'מוסיוף' בשכונת הבוכרים בירושלים, סגרו את שעריהם בשל מגיפת הקורונה. מצטרפים לרשימת בתי הכנסת שסגרו את שעריהם בשבת קודש. "עַל-זֶה הָיָה דָוֶה לִבֵּנוּ".

נגיף הקורונה: גדולי ישראל באזהרות חדשות

גדו"י מרן שר התורה וראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין במכתב חיזוק לאור התפשטות נגיף הקורונה: "כל מי שיש לו אפילו ספק ספיקא של חולי אצלו או אצל משפחתו, ואפילו רק נזקק לבידוד לפי ההוראות, ימנע עצמו מבית המדרש ואל יהיה חב לאחרינא"

   1 2 > >>