שידורחי
אמונה ושמחה מסביב לשעון
האזנה לערוץ 2000 מסר לאולפן לוח שידורים
תיקון הנפטרים

מאמרים - נחמן הקטן – פרק 2

מאת: הרב שלום ארוש  |  פורסם ב: 05.09.2017 / 16:19:31

נחמן הקטן – פרק 2

לבית הכנסת עם אבא

בערב שבת קודש, כשעמד רבי שמחה, אביו של נחמן הקטן, לצאת לבית הכנסת כדי להתפלל, פנה אליו נחמן בנימוס, ואמר: "אבא היקר, קח אותי איתך בבקשה לבית הכנסת, גם אני רוצה להתפלל ולקבל את השבת".

"אבל אתה עדיין ילד קטן", אמר אביו.

"אבא", אמר נחמן הקטן לאביו, "אני מבטיח לך שאתנהג יפה, לא אפריע ואהיה ילד טוב, אשב לידך כל התפילה ואתפלל גם אני להשם יתברך".

"בני היקר, כיצד תתפלל, הרי עדיין אינך יודע לקרוא?", שאל אבא.

"אני אדבר עם הבורא", השיב נחמן, "כמו שלימדת אותי, אומר לו: 'אבא שבשמים, בורא העולם, תודה רבה לך על כל החסדים, עזור נא לנו להיות טובים, רחם עלי שאזכה להיות צדיק וישר, שאהיה חסיד, ירא שמים, שאהיה מאושר, רחם על אבא ועל אמא שיהיו בריאים, רחם על האחים שלי שיהיו צדיקים, עזור לנו בורא עולם, עזור בבקשה, שכל עם ישראל יחזרו בתשובה..."

"אם כך", אמר לו אבא, "אקח אותך איתי לבית הכנסת".

בדרך לבית הכנסת קראו חבריו של נחמן הקטן: "נחמן, נחמן, בוא לשחק". אך נחמן הקטן רק חייך אליהם. חשב בליבו 'אני', חשב בליבו, 'רוצה ללכת עם אבא שלי לבית הכנסת, להודות להשם ולהתפלל בשמחה...' בבית הכנסת ראה נחמן הקטן את הנרות דולקים, את ארון הקודש ואת המתפללים, הוא התרגש מאוד והחזיק את הסידור חזק חזק בשתי ידיו, נשא את עיניו והתפלל מכל ליבו להשם יתברך.

בדרכם הביתה מבית הכנסת הודה נחמן הקטן להשם יתברך ואמר: "תודה לך אבי שבשמים, שזיכית אותי לקבל כך את השבת, בתפילות ושירה בבית הכנסת הנפלא".

אביו של נחמן הקטן ראה אותו ממלמל בלחש תוך כדי הליכתם הביתה, הוא לא הבין מה נחמן אומר לעצמו ושאל: "נחמן בני היקר, עם מי אתה מדבר?"

"אני מדבר עם השם יתברך, אבא, אני מודה לו על שנתן בליבך לקחת אותי לבית הכנסת, על שזיכה אותי להתפלל לפניו ביום השבת הקדוש, בשמחה גדולה מאוד".

"אם כך בני היקר", אמר אבא, "תוכל תמיד לבוא איתי להתפלל בבית הכנסת".

נחמן הקטן שמח והיה מאוד מאושר, הוא רצה לזכות ללכת עם אבא לבית הכנסת גם למחרת. כשחזרו לביתם, לקדש את השבת, סיפר אבא לכל המשפחה, כיצד נחמן הקטן התפלל בכוונה וכיצד התנהג יפה בזמן התפילה. נחמן שמח בליבו והודה להשם יתברך על החסד הנפלא.

תגובות הגולשים
1. נחמן הקטנציק.
מאת: לירז. ב 13.01.2011 / 19:01:24.
גם לי יש כזה בבית את השלם ,נהנתי מאוד וגם אני רוצה
להגיד שחשוב מאוד ללכת בדכו של נ, נח, נחמ ,נחמן מאומן,
רבינו ומורנו הגדול ,בייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי.
*2610

עמוד הבית
אפליקציה
תוכניות
וידאו
מאמרים
הספרייה התורנית
מוסיקה

במידה ושכחת את סיסמתך נא הקליד/י את שם המשתמש ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
סיסמא חדשה תשלח לדוא"ל שלך.
במידה ושכחת את שם המשתמש שלך נא הקליד/י את סיסמתך ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
שם המשתמש שלך יישלח לדוא"ל שלך.