שידורחי
אמונה ושמחה מסביב לשעון
האזנה לערוץ 2000 מסר לאולפן לוח שידורים
תיקון הנפטרים

מאמרים - נחמן הקטן – פרק 1

מאת: הרב שלום ארוש  |  פורסם ב: 04.09.2017 / 17:54:51

נחמן הקטן – פרק 1

שלום ילדים חמודים,
רציתי לספר לכם כמה סיפורים שישמחו אתכם מאוד, סיפורים שיתנו לכם כוח גדול להצליח וליהנות מאוד בחיים.אלו סיפורים נפלאים על רבי נחמן מברסלב, שהיה צדיק גדול ועצום, אך אני רציתי לכם במיוחד על ימי ילדותו, על הימים בהם הוא היה רק ילד קטן, פשוט ותמים. אספר לכם כיצד הוא התנהג, מה הוא ראה, מה הוא עשה ולמה הוא זכה.

הנסיעה לצדיק

עוד בקטנותו, כשהיה ממש ילד קטן, היה ליבו של נחמן הקטן בוער להשם יתברך. הוא אהב כל דבר הקשור לעבודת השם, לאמונה ולקדושה.נחמן הקטן אהב להתפלל וללמוד תורה הרבה מאוד, וגם את השבת הקדושה והטהורה הוא אהב מאוד.

נחמן הקטן התגורר עם הוריו באותו הבית שבו היה גר הסבא שלו, רבי ישראל הבעל-שם-טוב הקדוש, בעיירה מז'יבוז' שבאוקראינה. ותמיד, תמיד כשהיו מגיעים התלמידים הקדושים של הבעל-שם-טוב הקדוש הוא היה רץ בהתרגשות לקבל את פניהם, היה יושב ביניהם ומקשיב לשיחתם ושותה בצמא את דבריהם, את הסיפורים על סבו, ושאר סיפורי מופת מצדיקים נפלאים.

יום אחד רצו התלמידים לנסוע ולקבל את פניו של צדיק הדור, הרב רבי יעקב יוסף מפולנאה. נחמן הקטן, שהיה רק בן חמש, רצה מאוד לנסוע איתם. נפשו הקטנה השתוקקה לחזות בפניו הקדושים של רבי יעקב יוסף.

"בבקשה, בבקשה, קחו אותי אתכם, אני גם רוצה מאוד לראות את פני הצדיק הקדוש. קחו אותי בבקשה", אמר נחמן הקטן.
מכיוון שהדרך הייתה ארוכה וקשה, ובפרט לילד קטן בגילו, לא הסכימו התלמידים הקדושים לקחת אותו איתם. הם עלו על העגלה, שהייתה רתומה לסוסים גדולים וחזקים והחלו להזדרז בדרכם.

אולם נחמן הקטן לא ויתר בקלות, הוא פנה אל השם יתברך ואמר: "בבקשה, השם, תעשה עמי חסד, תן בליבם לקחת אותי איתם לראות את פני הצדיק, גם אני רוצה לראות את פניו הקדושים, את פניו המאירות". ותוך כדי תפילתו, ניסה לעצור את העגלה. כשראה רבי חיים קרוסנר את עקשנותו הגדולה, תפס אותו בידו והעלה אותו אל עגלה.

"אני אטפל בו ואשמור עליו בדרך", אמר רבי חיים קרוסנר, "בשביל ילד כזה, אשמח להתאמץ ולעזור לו להגיע אל הצדיק הנפלא".

נחמן הקטן שמח והתרגש כל כך, עד אשר לאורך כל הנסיעה לא פסק מלהודות להשם על רחמיו, ואמר: "בורא עולם, תודה רבה לך ששמעת את תפילתי וכעת אני בדרך לראות את פני הצדיק הנפלא, תודה רבה לך אבא שבשמים, תודה רבה".

נחמן הקטן זכה לראות את הצדיק הקדוש, רבי יעקב יוסף וכל ימי חייו החזיק טובה לרבי חיים, על שלקח אותו עמו לנסיעה חשובה זו.

תגובות הגולשים
1. תודה
מאת: יוסי ב 25.06.2014 / 01:31:17.
*2610

עמוד הבית
אפליקציה
תוכניות
וידאו
מאמרים
הספרייה התורנית
מוסיקה

במידה ושכחת את סיסמתך נא הקליד/י את שם המשתמש ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
סיסמא חדשה תשלח לדוא"ל שלך.
במידה ושכחת את שם המשתמש שלך נא הקליד/י את סיסמתך ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
שם המשתמש שלך יישלח לדוא"ל שלך.