שידורחי
אמונה ושמחה מסביב לשעון
האזנה לערוץ 2000 מסר לאולפן לוח שידורים

מאמרים - חנוכה - לתת מכל הלב, את כל הלב!

מאת: רוחמה אפרתי  |  פורסם ב: 11.12.2018 / 22:54:39

חנוכה - לתת מכל הלב, את כל הלב!

אחד החגים המאחדים את המשפחה והמלאים אור שנותנים תחושת ביחד ושמחה, הינו חג החנוכה. חג שבו אנו מוסיפים ומרבים את האור, החל מנר אחד וכלה בשמונת נרות החג.
לאור המצב הביטחוני שהיה בשבוע האחרון, חשבתי לעצמי מה חלילה יקרה אם המבצע ימשך לתוך החג? האם הוא עלול להעיב על שמחת החג? האור שבו?

מתוך ניסיון וכן מתוך הבנה שזהו אולי טבע אנושי, אנחנו, בני האדם רגילים לשכוח מהר מאוד.. חווים מצבים בעוצמות שונות, אפילו כדוגמת מבצע "עמוד ענן" , אבל אחרי כמה ימים שהכול כבר נהיה שקט, על מי מנוחות וחוזרים לשגרה, הדברים משום מה, נשכחים כלא היו ואיכשהו נעלמים ופורחים מזיכרוננו.

יתכן ואנשי מקצוע יאמרו שזה וודאי חומת הגנה טובה והכרחית כמנגנון חיובי וחיוני לנפש בריאה, הסקפטים שבנינו יאמרו הפוך, אדרבא אם שוכחים קרוב לוודאי שחוזרים על אותם הטעויות ועלולים להיכנס לאדישות, שהוא מצב חולני אף הוא.

כך או כך, אני מציעה פתרון ביניים – טוב ללמוד את המסר ולהפיק את הלקח.  כל עם ישראל היקר ללא יוצא מן הכלל, היה חרד ונבוך נוכח המצב שנקלענו אליו למול ארגון טרור שרק רוצה לטווח, להרוג ולרמוס. חיילי מילואים התגייסו במלוא הכוחות והמרץ, שנסו מותניים והתקבצו למול הרצועה. יתר האוכלוסייה, חבקו ועזרו ותמכו אחד בשני. מישיבת "חוט של חסד" ברשות הרב שלום ארוש שליט"א יצאו אוטובוסים עם אברכים שהלכו לשיר לשמוח ולרקוד עם תושבי הדרום וחלקו להם ממתקים, ספרים ודיסקים חינם ( האברכים שמו ליקוטי מוהר"ן בטנקים שיהיה לשמירה וכן מפניני הרב). רבנים גדולים וכן צדיקים קיימו תפילות ועצרות חשובות ביותר. שיעורי תורה רבים התקיימו ברחבי הארץ למען ולהצלחת כלל עם ישראל. נפתח מוקד ארצי לקבלת שמות חיילים לתפילה. אנשים שלחו סלי מזון וציוד, פתחו את בתיהם לכבוד אחינו מהדרום. יהודים בכל רחבי העולם הביעו תמיכה ואהבה באחיהם שנמצאים בארץ הקודש. אהבת חינם כזו שמחממת את הלב וממלאת אותה באור גדול. וודאי זה עשה נחת רב לבורא עולם שהתפאר בילדיו שאין כמוהם בכל העולם, אחד למען ולטובת השני.

האהבה והאחדות הייתה גדולה, אחד מתקשר לשאול לשלום השני ודואג באמת מכל הלב שירגיש טוב ושרק נשמע בשורות טובות, מתפללים על אחינו שלא מכירים ומקווים עמוק עמוק בלב שלא יכנסו חיילנו לעזה ושכולם יחזרו בשלום. החיילים הם הבנים של כולנו, של כול עם ישראל.

אם נתבונן לתוך עומקם של דברים ונתייחס לחשיבותם, נראה כי אנחנו באמת אוהבים אחד את השני. באמת אכפת לנו אחד מהשני. שומעים שחלילה נפלה רקטה באזור מסוים וכבר נצבט לנו הלב, וכואב מאוד על התושבים שסובלים סבל קשה ואיום. חווים ומרגישים היטב את התסכול וכאב. ההזדהות עצומה ומכל הלב. ונראה לי שזו אחת הסיבות שהיה מענה כ"כ גדול ומהיר לגיוס חיילי המילואים. היה רצון לעזור ולסייע ולהגן.

אנחנו עם ישראל, עם אחד בלב אחד. לכל יהודי יש אות בתורה. חזקנו אחד את השני גם ברוחנו!! גם אם אנחנו לא מכירים אחד את השני אנחנו יכולים לחוש ולהזדהות, הכאב הזה למעשה הוא כאב לאומי ללא הבדל גיאוגרפי. כולנו ללא יוצא מן הכלל היינו דרוכים לנעשה ולהתפתחויות.

בד בבד, הרמנו עיננו לבורא עולם, התפללנו, הרבינו בתפילות, תחנונים ובקשות. ארגנו קבוצות של קריאת תהילים, התיקון הכללי ועוד. העברנו שרשורים והודעות בנייד בארץ ולכל היהודים בעולם שיתפללו וייקחו על עצמם דברים למען עם ישראל.

זה אחדות. זו אהבה. זה שלום. זה מה שבורא עולם מצפה מאתנו בכל רגע ורגע ולא רק בעתות מצוקה וחלילה בשעת משבר ודחק. הקדוש ברוך הוא רוצה אותנו תמיד מאוחדים, תמיד אוהבים וחיים בשלום ובהרמוניה.

ואם נחזור לפסקאות הראשונות של המאמר נתוודע ליכולת השכחה שלנו שהיא טובה מצד אחד, כי אנחנו יכולים להתגבר על טראומות וקשיים מה שנותן לנו כוח להמשיך הלאה, אולם מצד שני, הכרחי גם לזכור כדי להפיק לקחים שאחד מהחשובים שבהם, הינו אהבה. לאהוב אהבת חינם את כל אחינו היהודים ולזכור שאם רק נרצה, אנחנו באמת יכולים לתת את כל הלב מכל הלב. לא אחת הוכחנו את זה, ובפרט במבצע האחרון שזה עתה הסתיים.

וכמה ימים לפני חג החנוכה, חג האורות והעוצמה, זכרו שהאור הרוחני שדולק בנו , זה האור של האהבה, השלום, האחווה, הידידות והנתינה. תזכרו איך לבנו היה עם כל העם ועם התושבים שהיו בטווח הירי, ולרגע לא הפסקנו לקוות ולהתפלל עליהם. בואו ונמשיך את הביחד הזה, בואו וניקח אותו ונעצים אותו גם באורות של חנוכה. נמשיך לתת ולדאוג ולהיות אכפתיים כלפי הזולת.
בחג החנוכה הזה, חנוכה תשע"ג הרימו עיניים אל בורא עולם ותנו תודה מכל הלב ובאהבה ענקית, תודה על השמירה הפרטית וכן על ניסי הניסים שפקדו אותנו.          מתוך כמעט 1500 טילים שנורו לשטח ישראל היו שבעה אבדות בנפש וכל נפש בישראל יקרה לאין שיעור. הקדוש ברוך יקום דמם, תהא מנוחתם עדן וצרורה בצרור החיים, קדושים שמתו על קידוש השם. נזק נוסף שהיה ברכוש ובנדל"ן נמדד כנזק סביר באופן יחסי.

הקדוש ברוך אוהב את עם ישראל ושומר עלינו ורוצה להעיר אותנו משנתנו, מהתרדמה שבא אנו נמצאים... כמה צריך להודות עד אינסוף על כל השמירה העל טבעית שיש על עם ישראל ושעברנו בשלום ובחוסן את מלחמת הטרור הנפשעת נגד אזרחי המדינה.

קפצנו מדרגה. אנחנו מגובשים יותר ומאוחדים. ושלום, שלום לא יחסר.. לעולם. תשמרו עליו, על השלום הזה, והוא גם שימור עלינו בחזרה ויהיה מליץ יושר בעדנו.
בשורות טובות לכל עם ישראל.

מוקדש באהבה רבה לבורא עולם.

תגובות הגולשים
*2610

עמוד הבית
אפליקציה
תוכניות
וידאו
מאמרים
הספרייה התורנית
מוסיקה

במידה ושכחת את סיסמתך נא הקליד/י את שם המשתמש ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
סיסמא חדשה תשלח לדוא"ל שלך.
במידה ושכחת את שם המשתמש שלך נא הקליד/י את סיסמתך ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
שם המשתמש שלך יישלח לדוא"ל שלך.