שידורחי
אמונה ושמחה מסביב לשעון
האזנה לערוץ 2000 מסר לאולפן לוח שידורים

מאמרים - לונה פארק של החיים

מאת: רוחמה אפרתי  |  פורסם ב: 06.11.2017 / 15:13:41

לונה פארק של החיים

כמו בלונה פארק, במתקנים השונים כדוגמת רכבת הרים במהירות מפתיעה ומסחררת פעם אנחנו למעלה ופעם אנחנו למטה, או כמו בנדנדה ארוכת הזרועות מטלטלים לכאן או לכאן ולפעמים גם מרגישים סחרחורת וחוסר אונים. מאבדים שליטה וחסרי יכולת לתפקד.

האם גם במהלך החיים על כל מה שאנחנו עוברים וחווים ניתנת לנו האפשרות לקחת רגע ולחשוב, ליצור מודעות למצב, לקחת אחריות ולעשות יישוב הדעת במקום להיזרק כמו מטוטלת לכאן ולכאן מבלי שליטה כלל ולאבד כיוון ולהיכנס לחוסר אונים משווע.

תתפלאו לשמוע חברים יקרים, התשובה דווקא מאוד אופטימית. התשובה חיובית והיא נעוצה גם ברצון שלנו ללמוד לדעת להכיר ולנסות לשפר.

כמו בכל מצב התהליך הוא תהליך למידה שמצריך התנסות , מודעות שכוללת בתוכה גם ניסיונות עם הצלחות וכחלק אינטגראלי גם כישלונות. אולם, אם נדע להתייחס אל כל המצבים בהבנה ובקבלה ההשלכות תהיינה טובות והתוצאות ב"ה תוביל ותנו לדרך מוצלחת מלאה בהרמוניה.

קודם כל עלינו להבין שאנחנו בסה"כ בשר דם.. כולנו נתונים לחסדי השם יתברך שהוא מחייה אותנו רגע רגע, הוא זה שברא ויצר אותנו ואנחנו כפופים לו. ולפיכך, "עם כל הכבוד לנו" ולרצונותינו וליכולתנו, עלינו להבין שאנחנו גם מוגבלים. מוגבלים גם מבחינת היכולות, העשייה וכן הדברים שקורים בפועל. מוגבלים מבחינה מנטאלית, רוחנית, שכלית ופיזית.

הרבה פעמים אנחנו רוצים, משוועים, כוספים ומשתוקקים מאוד לדבר מסוים ומשתדלים בכל כוחנו ויכולתנו להשיג את הדבר הנכסף. מנסים עד קצה הגבול והיכולת.. אולם האם פעם עצרתם לרגע ושאלתם את עצמכם, היש עוד שותף גדול ורציני בהחלטות האלה שלי? והאם אותו שותף הוא זה שבסופו של דבר מחליט וקובע מה יהיה "עם כל הכבוד" לרצונותיי האישיים? אם כך עלינו להבין שאנחנו יכולים ומסוגלים עד גבול מסוים.. משם והלאה, או יותר נכון יהיה לומר מ ועד בכלל עלינו להשליך את הרצונות שלעיתים גובלים "בכוחי ועוצם ידי" כלומר שאני מסוגל ואני יכול ואני עשיתי ואני הגעתי לאן שהגעתי מבלי להתחשב באותו שותף.. אותו שותף - שהוא בכבודו ובעצמו בורא עולם שברא גם אותך..

אחרי שהבנו את המוגבלויות שלנו או במילים אחרות, הבנו את חוסר היכולות שכוללות גם רגשות ומחשבות וביצועים בפועל וגם חוסר ידע וחוסר מודעות וחוסר יכולות בכלל, כל הארסנל הזה לכל המשתמע מכך מרכיב אותנו מצד אחד כבני אדם שמסוגלים יודעים ויכולים אך מן הצד השני גם כבעלי מוגבלויות וכחסרי יכולות שזקוקים לעזרתו התמידית של בורא עולם.

ברם, עלינו עוד להבין שישנם חוקים מאוד ברורים בחיים על פני האדמה. שוב, אותם החוקים לא אנחנו בני האדם המצאנו אלא מי שברא אותנו בכבודו ובעצמו. הוא החליט מה הכי טוב עבורנו ואנחנו אמורים לפעול על פי הוראות היצרן. (אמורים.. זה שבפועל זה לא קורה זה כבר עניין אחר..).

כעת אם הבנו שאנחנו מוגבלים ואם הבנו שיש פה חוקים נעבור לשלב הבא שמציע פתרונות. זה השלב שבו אנחנו יכולים לקחת אחריות לחיינו ולהבין שבמצבים של רכבת הרים או של נדנדה מטוטלת אנחנו יכולים לתפקד ואם נהיה עוד יותר חכמים ואחראיים אולי אפילו נוכל לחסוך מעצמנו את הכניסה ללונה פארק ונחסוך לעצמנו מפחי ועוגמות נפש מיותרים וקשים אם רק נלמד ונרצה להבין את החוקיות שממילא קיימת ואם נרצה או לא אין לנו הרבה ברירות. אנחנו כפופים לה ולא היא אלינו..  

נכון שבמהלך החיים ישנם עליות וירידות, קשיים וניסיונות לצד חוויות טובות ונעימות. אבל אם נכין את עצמינו נכון (כמון הפרסומת, הכן רכבך נכון לחורף..) נדע גם להתמודד כראוי בזמן אמת ולצמצם ולמזער נזקים וכך לא נחיה בדהירות של רכבת הרים או מטוטלת סחור סחור כנדנדה חסרת כיוונים.. ונלך לאיבוד כל אימת תנודה קלה או קשה שמאיימת על היציבות והביטחון שלנו ועל בריאות נפשנו.

הכן עצמך נכון לחיים! זה וודאי ימנע ממך הרבה תקלות בדרך וימזער תחושות לא נעימות ויקל עלייך בהתמודדות במצבים השונים בחיים...זה הסלוגן החדש מטעמי כיועצת ומרצה פסיכולוגית ורוחנית.


שלכם, רוחמה.

 

תגובות הגולשים
1. איך הרגו אותו
מאת: גילה ב 29.07.2011 / 12:01:50.


תסבירו לקהל איך הרגו אותו


*2610

עמוד הבית
אפליקציה
תוכניות
וידאו
מאמרים
הספרייה התורנית
מוסיקה

במידה ושכחת את סיסמתך נא הקליד/י את שם המשתמש ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
סיסמא חדשה תשלח לדוא"ל שלך.
במידה ושכחת את שם המשתמש שלך נא הקליד/י את סיסמתך ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
שם המשתמש שלך יישלח לדוא"ל שלך.