שידורחי
אמונה ושמחה מסביב לשעון
האזנה לערוץ 2000 מסר לאולפן לוח שידורים

מאמרים - צבא הגנה וצבא התקפה

מאת: הרב זמיר כהן  |  פורסם ב: 16.08.2018 / 13:41:28

צבא הגנה וצבא התקפה

ואם היינו סבורים שבזה הסתיימה המלחמה, מתברר שהיא רק התחילה. הנחת העבודה של מטכ''ל צבא מדינתנו היא, שאם אויב כלשהו הצליח לפלוש למדינת גוף האדם, הרי בודאי שאין הוא יחיד. ועוד רבים, רבבות ואולי אף מיליונים מסוגו משייטים במקומות נוספים בגוף.

משום כך, עם חיסול האויב הבודד, בוחן ומזהה 'המחשב' הפנימי של הכדורית הלבנה המנצחת את סוג וזן האויב המושמד, ומיד היא מציגה על דופנה החיצוני את סימני הזיהוי שלו (כפי שהיה נהוג בצבאות שונים שהטייס כותב את שמות המטוסים שהפיל על דופן מטוסו).

'ספינות' אחרות בשם לימפוציטים המשייטות אף הן ברשת הדם ותפקידן לקלוט ולהעביר מידע עדכני בזמן אמת, קוראות מיד את המידע שבחזית אוניית המלחמה ומעבירות את המידע הלאה במהירות.

עם קבלת המידע במעבדה המשוכללת ללוחמה בפולשים השוכנת במבנים הנקראים 'בלוטות הלימפה', מייצרים 'מדעני המעבדה' נוגדנים מיוחדים על ידי נוסחה כימית המותאמת בדיוק לחיסול סוג זה של האויב שהתגלה עתה בגוף. עם הייצור מתחילה הזרמה המונית של נוגדנים מיוחדים אלה הספציפיים לאותו אויב, מבלוטת הלימפה אל רשת הדם הארצית. נוגדנים מיוחדים אלה משייטים במהירות לכל עבר, כשבדרכם הם מתבייתים על כל אויב שהמבנה הספציפי שלהם נועד 'לטפל' בו, ונצמדים אליו אוטומטית. או אז נותר האויב תפוס ומשותק במקומו מבלי יכולת לנוע ולהזיק עד אשר אחת מאוניות המלחמה הלבנות תגיע אליו ותחסלו בדרכה המיוחדת.

ומה קורה עם הנגיפים-האויבים אשר בשיטה ערמומית של מסרים מטעים (מעין דרכון מזוייף...) מצליחים לעיתים לשטות באמצעי ההגנה של תאי הגוף, לחדור לתוך תא ולהתמזג עם הגרעין שלו, ובכך משכפלים הם את עצמם יחד עם שכפול התא?

ובכן, כעת יוצאת לפעולה יחידה מיוחדת של לוחמים לימפוציטים המצויידים במערכות זיהוי חכמות, ובמערכות תקיפה בעלות עוצמה חזקה ביותר שבכוחן לחסל עיר שלימה (תא). הם משייטים בדרכים, וכל תא אשר לפי ממצאי מערכות הזיהוי שלהם מזוהה כתא שנכבש על ידי נגיפים המשתמשים בו לשכפול עצמם, מותקף ומושמד(!) על ידם במלחמה חסרת פשרות יחד עם האויב שבתוכו.

בינתיים מסיירים בדרכים גם תאי פיקוח אחרים שכל תפקידם הוא להעריך את מצב המלחמה בזמן אמת, ולקבוע את סיומה לאחר השמדת צבא האויב.

עם הכרזתם על סיום המלחמה, מופסק הייצור ההמוני של הנוגדנים הרבים המוזרמים כל העת אל הדם. שהרי ייצור לא מבוקר ומיותר של אלו עלול להזיק למדינת גוף-האדם. ואם היינו סבורים שמלחמה מרתקת כזו מתרחשת רק אחת לכמה שנים - הרי מתברר שבכל רגע ורגע מתרחשות מלחמות רבות כאלה השונות זו מזו בהרכבן וברמת חומרתן - במסגרת המערכת החיסונית שבגופינו.

ואנו? אנו חיים ומתפקדים כרצוננו, ומטפלים במה שמעסיק אותנו, מבלי להיות מודעים לסכנות הרבות אשר אנו ניצולים מהם מספר פעמים רב בכל יום! מי דאג לנו? מי תכנן והקים את המערכת האדירה והמשוכללת הזו הפועלת בתיאום מדהים בין כל אגפיה?

האם יתכן שכל מערכות הזיהוי, הסימון, הקריאה, הייצור, הסיור, ההתקפה והפסקת הלוחמה שתיארנו נוצרו מאליהם? לאור זאת, לא צריך להיות גאון כדי להכריז: יש אלוקים! צריך להיות ההיפך המוחלט כדי להכריז את ההיפך...

באדיבות אתר ההידברות
-hidabroot.org

תגובות הגולשים
*2610

עמוד הבית
אפליקציה
תוכניות
וידאו
מאמרים
הספרייה התורנית
מוסיקה

במידה ושכחת את סיסמתך נא הקליד/י את שם המשתמש ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
סיסמא חדשה תשלח לדוא"ל שלך.
במידה ושכחת את שם המשתמש שלך נא הקליד/י את סיסמתך ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
שם המשתמש שלך יישלח לדוא"ל שלך.