שידורחי
אמונה ושמחה מסביב לשעון
האזנה לערוץ 2000 מסר לאולפן לוח שידורים

מאמרים - תאוות הניאוף

מאת: הרב שלום ארוש  |  פורסם ב: 16.08.2018 / 13:37:10

תאוות הניאוף

סיכום שיעור של מו"ר הרב שלום ארוש שליט"א, פרשת "ראה".

"תן לי בערה, בערת אש! אלייך יתברך.."

אם משה רבנו פעם אחת היה מרגיש שמגיע לו משהו היה מאבד כל מה מי ומה שהוא. כל ימי חייו, כל פעם שהתפלל ביקש מבורא עולם מתנת חינם. ידע שהמצוות עצמן הן המתנות וגם המצוות זה מבורא עולם, כך שאין על מה להתגאות או להרגיש שמשהו שייך לו.

עוד דבר חשוב, משה רבנו לא נס ליחו ולא כהתה עינו כל חייו! והיה צעיר כביום היוולדו. משה רבנו חי שכל תנועה ונשימה וכל האיברים שלו זה מתנה מבורא עולם, שום דבר אינו שלו. כל החיות שהוא מקבל הכול זה מבורא עולם מתנת חינם ולא היה לו שום טיפת גאווה בשום איבר. בידוע שכל חולי שיש לאדם זה מהגאווה שיש בו. כאשר מתגאה באיזה איבר , האיבר לא מקבל חיות כי מתנתק מחי החיים ואותו איבר מקבל חולי.
אברהם אבינו, גימטרייה רמ"ח, זכה לחיות שהכול זה רצון השם וכל איבר ואיבר בגוף שלו מתקיים לפי רצון השם.

מהי זוהמת הנחש? זוהמת הנחש = ניאוף. הנחש/היצר הרע, רצה לעשות הכול כדי להמית את אדם כי התאווה לחוה. מאותו הרגע העולם התחיל להיחרב מהנחש, מתאוות הניאוף שלו. לכן גם קוראים לזה זוהמת הנחש.

דעו לכם שיש מסר מאוד חשוב להעביר מצדיקים נסתרים!!
העולם השם ירחם ויצילנו, עוד פעם עומד לפני חורבן אפילו גדול יותר ממה שהיה בשואה. עומד לחורבן בגלל תאוות הניאוף. האיומים של אירן זה לא דמיונות, זה באמת! (עוד הוסיף הרב ואמר "כאשר אירן איימו וזה היה סתם, גם אמרתי לכם אל תתרגשו. אבל היום זה כבר לא ככה. היום האיומים שלהם זה באמת...).


הצדיקים הגדולים אומרים שיש עלינו סכנה גדולה יותר ממה שהיה בשואה – והכול בגלל תאוות הניאוף!!
תאוות הניאוף כיום הינה הכי גדולה מאיי פעם!! לזרוק את המכשירים הסלולריים. אוי לו למי שיש לו עוד מכשיר כזה (איפון, סמסונג ודומיו) –

פלאפון עם אינטרנט זה איסור גמור ומוחלט!! עיקר הניאוף תלוי בעיניים. לא היה דור שיכלו לעשות עבירות בכמויות כאלה.

ביציאת מצרים רק 20% נשארו ו-80& אבדו, כך יהי גם המצב כיום אם לא יחזרו בתשובה ויפסיקו עם תאוות הניאוף. גם הגברים וגם הנשים.
צדיקים קורעים את עצמם ורועדים מהגזרה שיש. זה לא סתם אירן – אלא זה איומים מאת השם יתברך. בורא עולם אומר תתעוררו כבר! בנות ישראל תלכנה בצניעות. אם אתן רוצות להבטיח את הגאולה, זה רק על ידי קדושה וצניעות. על מה באה החרב? חרב נוקמת ברית.

אפילו אדם שילמד תורה מפי משה רבנו, הוא יהיה נואף אם לא יתפלל יום יום 1/2 שעה לשמור את העיניים והברית. גם אצל משה רבנו כולם היו חרדים ונאפו אע"פ שלמדו תורה ממשה רבנו הקדוש. אדם חייב להבין שזה תאוות הגוף שחייב להתגבר עליהם רק על ידי תפילה יום יום 1/2 שעה אחרת כלום לא יעזור! לא שהוא תלמיד של משה רבנו.. וגם לא התורה שלמד.. ולא המצוות שעזשה.. שום דבר. רק תפילה – התבודדות כל יום, יומיומית חצי שעה על תאוות הניאוף.

חודש אלול בפתח, בעל התניא אמר שהמלך יוצא לשדה. כאשר המלך נמצא בארמון, מי בכלל רשאי ויכול להיכנס?? אבל כאשר המלך נמצא בשדה כל אחד ואחת יכולים לגשת אליו. המלך קרוב אלינו בחודש אלול כי יוצא מהארמון והוא מאיר פנים לכל אחד ואחת וכולנו יכולים לגשת אליו ולעשות תשובה. אלו הם ימי רצון גדולים מאוד. 40 יום משה רבנו עלה לשמיימה מא' באלול ועד יום הכיפורים , משה רבנו פתח, סלל לנו דרך לזה. המלך קרוב ומאיר פנים.

התבודדות היא מעלה עליונה מן הכול! וניתן להבין זאת היטב – אם אדם לא יתבודד כל יום חצי שעה לבטל את התאווה שום דבר לא יועיל לו. גם לא שום מצווה וגם לא לימוד תורה. שום דבר לא יאיר לו ולא יועיל לו.                    

גם לנשים. לא לבזבז את הזמן על יופי חיצוני. אח"כ מתבלה בקבר.. האישה צריכה לבלות את חייה באיך וכיצד להגדיל ולייפות את היופי הפנימי שלה, שזה יישאר אתה לנצח נצחים. "הבל החן ושקר היופי, אישה יראת השם היא תתהלל..". תהיה יפה בפנימיות שלך ולא בחיצוניות שלך.
גם נשים צריכות לעבוד על עצמן , אם את רוצה לעבור את העולם הזה עלייך לעבוד על התאוות שלך.

השבוע הרב נפגש עם רב בבני ברק, בכניסה עמדה אשתו, הרב מדריך בנושא ארץ ונימוסים ואמר לה שלום וראה שהיא חובשת פאה לא פחות ולא יותר, פאה בלונדינית! פאה בלונדינית שמחטאיה את הרבים.

רבנו אמר שההתבודדות היא המעלה הגדולה מכולן! אם אדם רק ילמד ויתפלל הוא לא ישתנה. הגברים צריכים להתפלל אך ורק על דבר אחד - על תאוות הניאוף! תאוות הניאוף, תאוות היופי, יופי של אישה, תאוות הבשר, הגוף והצורה של אישה.

לבקש שיהיו לו כיסופים וגעגועים אל השם יתברך רק אליו. להיות בוער, כולי להיות בוער אלייך השם ולא חלילה לאישה. למה אדם לא בוער לשם?? כי את הבערה , את כל הבערה שלו הוציא במקום אחר.. תבקשו אש לשם!!

יש גזרה מעל עם ישראל, הצדיקים פועלים לבטל אותה, וגם שכל עם ישראל יפעלו גם ויעבדו על עצמם בברית. גם הגברים וגם הנשים. אמן.

תגובות הגולשים
*2610

עמוד הבית
אפליקציה
תוכניות
וידאו
מאמרים
הספרייה התורנית
מוסיקה

במידה ושכחת את סיסמתך נא הקליד/י את שם המשתמש ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
סיסמא חדשה תשלח לדוא"ל שלך.
במידה ושכחת את שם המשתמש שלך נא הקליד/י את סיסמתך ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
שם המשתמש שלך יישלח לדוא"ל שלך.