שידורחי
אמונה ושמחה מסביב לשעון
האזנה לערוץ 2000 מסר לאולפן לוח שידורים

מאמרים - העצות שיצילו את חיינו

מאת: סיגל אהביאל  |  פורסם ב: 26.03.2017 / 14:57:11

העצות שיצילו את חיינו

התורה בראשיתה מתארת את תחילת מסענו בעולמו של הבורא וטומנת בפרשיותיה הראשונות את כל הרמזים הנדרשים לנו למסע מוצלח מחובר לשורש ומתחדש בכל עת.

ארבעת הציוויים הישירים הראשונים שמפנה הבורא לנבראים בפרשיות הראשונות הינם רצף ציוויים מדויק לדרכנו. 
ציווי ראשון מופנה לאדם הראשון - אל תאכל מעץ הדעת טוב ורע! 
ציווי שני מופנה לאדם וחוה - פרו ורבו ומלאו את הארץ. 
ציווי שלישי מופנה לנוח - בוא אל התיבה - צא מן התיבה. ציווי רביעי מופנה לאברהם אבינו - לך לך. 

אל תאכל! בעצה זו רומז בורא עולם לאדם הראשון - " דעותיך האישיות ירחיקו אותך ממני". ברגע שתאכל מעץ הדעת "טוב" ו"רע" כבר תהיה רחוק מעצם פשטות טוהר החיים. חיים שיש בהם קבלה מוחלטת פשוטה ומבוטלת לחלוטין לחי החיים. חיים של "טוב" פשוט שאין לידו "רע".

אפשר לדמיין מציאות כזו? עתה כבר לא! לא לאחר שאכלנו מעץ הדעת טוב ורע. עתה אנו נדים ללא הרף בין "טוב לי" ל "רע לי". אז אכלנו מעץ הדעת טוב ורע. ונהיו לנו דעות בלי סוף על כל דבר. התרחקנו מהטוב הפשוט חסר העצמיות.

ועל כן באה מיד להצילנו העצה הבאה- פרו ורבו ומלאו את הארץ! למלא במה? מלאו את הארץ "דעה את ה' כמים לים מכסים". אם כבר יש לכם דעת והיא מתנדנדת בין טוב לרע ללא הרף אז עתה - בררו נא את הדעת! שכל הארציות המתנדנדת שלכם תתאזן בקרבכם בדעת ברורה וצלולה של מציאות השם. חיזרו חזרה למצב של לפני החטא והפעם - מתוך דעת מבוררת.

גם זה לא כל כך הצליח. התחיל מבול נוראי של מרד בדעת ה' בעולם. ועל כן לא אחרה להגיע העצה הבאה -

בוא אל התיבה - צא מן התיבה עתה כשכל כך התרחקתם ממני דברו תיבות ודיבורים של אמת. רק דיבורי אמת יצילו אתכם מאחיזת החשיכה שפשטה בנפשכם... דברו את הריחוק שלכם. הכירו בו בעין אמת ודברו אותו. צעקו אלי באמת ומעומק ליבכם כדי שתוכל הדרך חזרה הביתה להאיר לפניכם. אל תכחישו, אל תסתירו. דברו אמת בעומק לבכם.. קחו אחריות מלאה על כל רגש ורצון שלכם..

ולאחר שדיברתם אמת בקרבכם עתה דברו אותה עם הסובבים אתכם... צאו! עם האמת החוצה. דברו אמת זה עם זה.. הפסיקו להאשים וספרו את "הצד" שלכם.. בקשו עזרה זה מזה.. היו אחים לדרך.
וגם זה לא כל כך הצליח.. מריבות משפחתיות וקללות הניבו את הצורך בעצה הבאה.

לך לך! כשהכול כבר כל כך התבלגן והדרך חזרה הביתה ממש היטשטשה - נותר לכם עתה רקללכת אל עצמכם. אל עצם הטוב שאתם. להישען על מי שאתם באמת. כך תוכלו לחזור הביתה לאבא. כשהכול חשוך בתוככם וסביבכם - רק חיבור על עצם הטוב שבכם יאיר לכם את הדרך חזרה הביתה. מעצם הטוב הטמון בכם כבר תאיר לכם הדרך חזרה. עצם החיבור אל הטוב שבכם ישמור עליכם לזכור את הדרך חזרה ולא לטבוע בייוון מצולה.

כי כשתזכרו מי אתם ושאתם טובים - תוכלו להתחזק מפנימיותכם ולדבר דיבורי אמת מבלי לפחד. וכשתדברו דיבורי אמת  - תוכלו להתמלא בדעת אמיתית שתאיר את אור ה' בקרבכם ותברר דעתכם. 
וכשתדברר דעתכם ותימלא באור ה' - תוכלו לשוב ולחיות חיים מחוברים לעץ החיים. שנזכה!!

תגובות הגולשים
*2610

עמוד הבית
אפליקציה
תוכניות
וידאו
מאמרים
הספרייה התורנית
מוסיקה

במידה ושכחת את סיסמתך נא הקליד/י את שם המשתמש ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
סיסמא חדשה תשלח לדוא"ל שלך.
במידה ושכחת את שם המשתמש שלך נא הקליד/י את סיסמתך ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
שם המשתמש שלך יישלח לדוא"ל שלך.