שידורחי
אמונה ושמחה מסביב לשעון
האזנה לערוץ 2000 מסר לאולפן לוח שידורים

מאמרים - כז' באלול - יום פטירת ר' יהודה זאב ליבוביץ זצוק"ל

מאת: צוות 2000  |  פורסם ב: 26.06.2017 / 15:54:09

כז' באלול - יום פטירת ר' יהודה זאב ליבוביץ זצוק"ל

המקובל האלוקי רבי יהודה זאב ליבוביץ בן הקדוש רבי יחיאל צבי הי"ד נולד בו' תשרי תרפ"ב לאביו הקדוש רבי יחיאל צבי, שבשבת קודש היה נהיה גבוה בראש יותר מכל השבוע מכח קדושת השבת.

בתור ילד כשהיה הרב ליבוביץ הולך עם אביו ברחוב ראה נשמות מגולגלות בעצים כששאל את אביו אבא מה זה , ענה לו זה עדיין לא בשבילך כשתגדל תתעסק עם זה. הרב ליבוביץ עבר את השואה האוימה היה מאורס לפני השואה וכלתו נהרגה בשואה אף פעם לא התחתן ולא השאיר אחריו ילדים.

כשהגיע לארץ כפי הוראת החזון איש קיבל על עצמו עבודה בסלילת כבישים בעירית תל אביב ושמה היה עוסק בתורת הנסתר ומיחד ייחודים, ידוע היה הרב ליבוביץ בתור אחד מלו' צדיקים נסתרים שבדור, ספון היה בחדרו ועוסק שעות על גבי שעות בתורת ה'.

היה מקושר לכל הצדיקים שבדור וגדולי ישראל, ביניהם הרב וואזנר והרב גרוס הרב שלום ארוש המקובל חכם אברהם חי הרב שטרן מבני ברק והאדמור מערלוי, היו יושבים לפניו בפחד ואימה מגודל קדושתו.

כל חייו היו עבור כלל ישראל, פעם אמר שכל הייסורים שסובל זה עבור כלל ישראל, כמה חודשים לפני פטירתו שמעו זעקות נוראות מחדרו תעזבו אותי די די, כשנכנסו לחדרו ראו אותו פצוע וחבול שאלו אותו מי עשה לך את זה, הרי אף אחד לא היה בחדר, אמר למשמשיו זה הם הסטרא אחרא ניסתי לפעול עבור כלל ישראל והם פגעו בי, וכמו שבתקופה של הפיגועים תמיד ידעו כשהוא לחוץ מאד סימן שצריך להתרחש איזה פיגוע, ואכן תמיד היה קולע, אנשים רבים ניסו להתקרב אליו אך הוא תמיד התרחק מאנשים ולא היה מוכן לקבל אנשים, היה תמיד צועק על אנשים תלכו מפה תעזבו אותי, אך דוקא צעקות אלו הם המתיקו את הדינים והביאו לאדם את הישועה...

כמו שמספר אדם שנכנס לרב ליבוביץ ושנים לא היו לו ילדים, צעק עליו הרב ליבוביץ תלך מפה אני לא רב, והרגיש שהמתיק לו את הדינים, ובאותו היום אשתו נפקדה, ומספר אדם שהגיע לרבינו וסיפר לו שבתו קבלה ארוע מוחי ומצבה אנוש, לקח רבינו את הפיתקא שהגיש לו קרע אותה לגזרים, ואמר בקול אבינו מלכינו קרע רוע גזר דינינו, ומיד התרפאה אותה הילדה ויצאה מכלל סכנה.

מקורבו של רבינו שהגיע לגיל השידוכים רצה להתארס וכל שידוך שהגיע סיפר לרב ליבוביץ, ואמר לו אתה עוד קטן, אך כשהגיע השידוך האמיתי קרא בקול גדול מזל טוב זה השידוך ובירך ברכות גדולות ואכן כך היה.

הרב ליבוביץ השאיר אחריו עשרות ספרים בנגלה ובנסתר, העידו על רבינו תלמידיו הרב דוד חיים שטרן והרב שלום ארוש, שבכל יום ויום היה הרב ליבוביץ מסיים מסכת שלימה וסדר משניות מהש"ס ואליהו הנביא היה מגיע אליו כל לילה לסיום, וכן בהסתלקותו שנה שעברה בכז' אלול הציל מליון יהודים ממוות.

ידוע ששנה שעברה היה אמור לנסוע לאומן לראש השנה מכיון שהרב שלום ארוש אמר שאם יבוא לאומן יביא את הגאולה, וכבר קנו כרטיסים, ולא יצא לפועל מכיון שהרב ליבוביץ הסתלק בפתע פתאום לפני ראש השנה.

רבינו - ר' נחמן מברסלב הבטיח: "כל מי שיעשה בשבילי אני יחזיר לו על זה טובה". ובודאי שכל מי שהשתתף בהילולא ויעשה לעילוי נשמתו של רבינו בוודאי יזכה לראות ישועות, וכמו כן קרא הרב שלום ארוש לכולם להשתתף בהילולא של הצדיק.


האירוע לעילוי נשמת הצדיק, רבי יהודה זאב לייבוביץ, יתקיים אי"ה ביום ראשון, כ"ו אלול תשע"א, 25.09.11 למניינים, באולמי "כתר הרימון", רחוב השומר/אהרונוביץ 10, ב"ב בהשתתפות צדיקים נסתרים וקדושים ובניהם הרב אברהם חי מפרדס כץ הרב דוד חיים שטרן מב"ב הרב יעקב אדלשטיין מרה"ש הרב מרדכי גרוס מב"ב הרב שלום ארוש ועוד קדושי עליון..התכנסות , כתיבת אותיות, ריקודים לכבוד התורה סעודת מצווה מפוארת ועוד.
לפרטים נוספים: אריה: 052-7601535 /  1-800-5000-27.

תגובות הגולשים
1. טעות בסוף הכתבה
מאת: מאי'ה ב 01.02.2014 / 23:57:29.
בס"ד
בפסקה האחרונה כתבתם:
רבינו - ר' נחמן מברסלב הבטיח: "כל מי שיעשה בשבילי אני יחזיר לו על זה טובה".
וצריך להיות כתוב : רבינו רבי יהודה זאב ליבוביץ הבטיח
אנא תקנו כי זה מבלבל את הקוראים
תודה ותבורכו מפי עליון
*2610

עמוד הבית
אפליקציה
תוכניות
וידאו
מאמרים
הספרייה התורנית
מוסיקה

במידה ושכחת את סיסמתך נא הקליד/י את שם המשתמש ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
סיסמא חדשה תשלח לדוא"ל שלך.
במידה ושכחת את שם המשתמש שלך נא הקליד/י את סיסמתך ואת כתובת הדוא"ל כפי שהזנת בהצטרפות לאתר -
שם המשתמש שלך יישלח לדוא"ל שלך.